Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandlabrar 8513034



*

nr 851 3034


Kandlabrar

1 par, pläter, höjd: 28 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 oktober 2013
kl 18:58:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/10 15:05:15 1      300 kr
7/10 16:21:45 2      Vinnande bud
7/10 17:27:32 1      450 kr
7/10 17:28:41 1      600 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandlabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:57
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 7093 Ljusstake
    Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:48
  • 7092 Ljusstake
    Teak/Metall, Digsmed, Danmark. Diameter: 12,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:17




Ladda ner broschyr