KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8851005

nr 885 1005

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), signerad. 1884, Munk, motivet: 45x38

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.600 kr

måndag 31 mars 2014
kl 19:43:59

  • Klassiska
  • 31 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark