KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767261
nr 1376 7261
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, "Flickor och fågel". Signerad. Olja på duk, 89x72cm, yttermått inklusive ram: 17x18 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:37:51
1/2 08:21:51
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare