GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 6994408
*
nr 699 4408
Servisdelar
Gefle, 17 del
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 19:10:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 10:21:54
1
100 kr
28/5 14:04:37
2
150 kr
30/5 08:36:54
3
250 kr
30/5 17:03:36
4
250 kr
30/5 18:08:12
5
400 kr
30/5 19:00:48
6
350 kr
30/5 19:03:11
6
450 kr
30/5 19:05:12
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13
*
Servisdelar
Kondition: slitage
nr 699 4408
Servisdelar
Gefle, 17 del
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/5 10:21:54 | 1 | 100 kr |
| 28/5 14:04:37 | 2 | 150 kr |
| 30/5 08:36:54 | 3 | 250 kr |
| 30/5 17:03:36 | 4 | 250 kr |
| 30/5 18:08:12 | 5 | 400 kr |
| 30/5 19:00:48 | 6 | 350 kr |
| 30/5 19:03:11 | 6 | 450 kr |
| 30/5 19:05:12 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13



