KONST / Litografier / Färglitografi 13557100
nr 1355 7100
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Folkdans på Skansen. Signerad, numrerad 244/360. Motivet: 45x56 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:05:13
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
19 okt