SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 11865025
nr 1186 5025
Matskedar
4 st, silver, 1800-tal, Franska Liljan. Längd: 22, Westberg & Lundqvist
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 maj 2018
kl 19:20:46
27/5 17:32:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver