ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3331429
*
nr 333 1429
Spegel
nutida, H.196
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 13:39:44
1
1.600 kr
24/10 12:06:49
2
2.500 kr
24/10 13:08:27
1
1.800 kr
24/10 13:09:23
1
1.900 kr
24/10 13:10:06
1
2.000 kr
24/10 13:11:09
1
2.100 kr
24/10 13:11:52
1
2.300 kr
24/10 13:12:25
1
2.400 kr
24/10 13:15:46
1
2.500 kr
24/10 13:16:10
1
2.600 kr
24/10 18:23:16
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 333 1429
Spegel
nutida, H.196
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 13:39:44 | 1 | 1.600 kr |
| 24/10 12:06:49 | 2 | 2.500 kr |
| 24/10 13:08:27 | 1 | 1.800 kr |
| 24/10 13:09:23 | 1 | 1.900 kr |
| 24/10 13:10:06 | 1 | 2.000 kr |
| 24/10 13:11:09 | 1 | 2.100 kr |
| 24/10 13:11:52 | 1 | 2.300 kr |
| 24/10 13:12:25 | 1 | 2.400 kr |
| 24/10 13:15:46 | 1 | 2.500 kr |
| 24/10 13:16:10 | 1 | 2.600 kr |
| 24/10 18:23:16 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



