ART / Etchings etc / Colour etching 13778088
nr 1377 8088
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Paradis II', 1989, Haskel 226. Signed, numbered 3/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 3/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 350
Monday February 8 2021
at 18:12:04
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Robot)
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander