KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Gouache 1092415
*
nr 109 2415
Gouache
älvlandskap, 30x47
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 16:15:32
1
150 kr
6/1 20:41:19
2
250 kr
7/1 14:15:09
3
250 kr
7/1 14:15:53
3
ledande budet*
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst täckfärg vattenfärg älvlandskap
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
-
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
-
5282 Fotokonst
Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:00
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:51
-
7019 Siluettavlor
2 st, förgylld ram, yttermått inklusive ram: 22,5x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Gouache
nr 109 2415
Gouache
älvlandskap, 30x47
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 16:15:32 | 1 | 150 kr |
| 6/1 20:41:19 | 2 | 250 kr |
| 7/1 14:15:09 | 3 | 250 kr |
| 7/1 14:15:53 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst täckfärg vattenfärg älvlandskap
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39 -
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
-
5282 Fotokonst
Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:00 -
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:51 -
7019 Siluettavlor
2 st, förgylld ram, yttermått inklusive ram: 22,5x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



