KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7918108
*
nr 791 8108
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 23:35:18
1
250 kr
16/11 19:33:11
2
150 kr
16/11 19:33:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 791 8108
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 23:35:18 | 1 | 250 kr |
| 16/11 19:33:11 | 2 | 150 kr |
| 16/11 19:33:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



