![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6122088
*
nr 612 2088
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 57
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2009
kl 19:30:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 04:13:18
1
500 kr
29/11 19:00:03
2
500 kr
30/11 15:49:50
3
Vinnande bud
30/11 16:56:18
1
600 kr
30/11 17:36:35
3
justering av budtak
30/11 17:45:36
3
justering av budtak
30/11 19:25:16
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
-
6010 Spegel
nutida, slipat glas, 160x45 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:27
*
Pigtittare
nr 612 2088
Pigtittare
Björk, 1800-tal, höjd: 57
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 04:13:18 | 1 | 500 kr |
29/11 19:00:03 | 2 | 500 kr |
30/11 15:49:50 | 3 | Vinnande bud |
30/11 16:56:18 | 1 | 600 kr |
30/11 17:36:35 | 3 | justering av budtak |
30/11 17:45:36 | 3 | justering av budtak |
30/11 19:25:16 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23 -
6010 Spegel
nutida, slipat glas, 160x45 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:27