Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10985148



*

nr 1098 5148


Lennart Gram

(1910-1996), Sverige


Färglitografi, Lennart Gram (1910-1996), Modell, 106/115, motivet: 36x24


Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 mars 2017
kl 20:30:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/3 15:54:01 1      200 kr
27/3 16:49:59 2      150 kr
27/3 16:49:59 1      200 kr (Budbetjänt)
27/3 16:50:20 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Lennart Gram

Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.

Läs mer om Lennart Gram
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart gram litografi litografier litografiskt blad modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr