KONST / Litografier / Färglitografi 15052119
nr 1505 2119
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 85/99, Ansikte. Färglitografi, bildmått: 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 88x65 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:54:38
300 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström