MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 8382127

nr 838 2127

Byrå

nyrokoko, längd: 100 cm, djup: 55 cm, höjd: 98 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 5 augusti 2013
kl 18:52:42

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.