KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220
*
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 09:49:13
1
100 kr
19/7 20:33:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20
*
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 09:49:13 | 1 | 100 kr |
19/7 20:33:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning StÃ¥hlberg, född 1888 i SmÃ¥land, död 1953, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20