GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 11435189

nr 1143 5189

Gunnar Nylund

(1904-1997), Sverige

Tekanna, + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 20-25

Kondition: slitage & skador

Gunnar Nylund, född 1904, död 1997, svensk keramiker och glaskonstnär.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 13 november 2017
kl 20:20:22

Gunnar Nylund

Läs mer om Gunnar Nylund