KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15396546

nr 1539 6546

Emil Österman

(1870-1927), Sverige

Etsning, Gustav V, tryckt signatur, 1918. Ej signerad. Bildmått: 30x15,5

Emil Österman, svensk konstnär född 1870, död 1927.

Utrop:

300 kr

måndag 8 maj 2023
kl 20:25:37

Emil Österman

Läs mer om Emil Österman