KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16921005
nr 1692 1005
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad Orust 1924,31x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x59 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 7 april 2025
kl 19:57:30
7/4 19:22:04
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman