KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 14145199
*
nr 1414 5199
Skulpturer
Ett par, Fohundar, Kina, keramik. Höjd: 25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:40:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 14:27:26
1
150 kr
22/8 16:41:09
2
Vinnande bud
23/8 19:26:15
3
250 kr
23/8 19:26:15
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien djurmotiv fohund fohundar hundfigurin hundfiguriner hundmotiv kina kinesisk kinesiskt prydnadshund prydnadshundar skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
Läs om budbetjänten
nr 1414 5199
Skulpturer
Ett par, Fohundar, Kina, keramik. Höjd: 25 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 14:27:26 | 1 | 150 kr |
22/8 16:41:09 | 2 | Vinnande bud |
23/8 19:26:15 | 3 | 250 kr |
23/8 19:26:15 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien djurmotiv fohund fohundar hundfigurin hundfiguriner hundmotiv kina kinesisk kinesiskt prydnadshund prydnadshundar skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53