![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344211
*
nr 934 4211
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Gunnar Nordström (f. 1921), Gamla Stan, 45 x 37
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:52:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 13:44:02
1
100 kr
5/1 19:56:47
2
250 kr
6/1 00:38:43
3
500 kr
12/1 19:34:12
4
350 kr
12/1 19:34:13
3
400 kr (Budbetjänt)
12/1 19:37:21
4
450 kr
12/1 19:37:21
3
500 kr (Budbetjänt)
12/1 19:39:44
4
600 kr
12/1 19:43:56
3
Vinnande bud
12/1 19:47:44
4
800 kr
12/1 19:47:44
3
(budbetjänt)
12/1 19:49:01
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar nordström olja oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Gunnar Nordström
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4211
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Gunnar Nordström (f. 1921), Gamla Stan, 45 x 37
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 13:44:02 | 1 | 100 kr |
5/1 19:56:47 | 2 | 250 kr |
6/1 00:38:43 | 3 | 500 kr |
12/1 19:34:12 | 4 | 350 kr |
12/1 19:34:13 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:37:21 | 4 | 450 kr |
12/1 19:37:21 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:39:44 | 4 | 600 kr |
12/1 19:43:56 | 3 | Vinnande bud |
12/1 19:47:44 | 4 | 800 kr |
12/1 19:47:44 | 3 | (budbetjänt) |
12/1 19:49:01 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar nordström olja oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43