BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5737147
*
nr 573 7147
Ljusstakar
1 par+ väggvas, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2009
kl 18:52:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 20:36:01
1
100 kr
30/3 09:05:39
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle röd rubin ljusstakar ljusstake väggvas
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Ljusstakar
nr 573 7147
Ljusstakar
1 par+ väggvas, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 20:36:01 | 1 | 100 kr |
| 30/3 09:05:39 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle röd rubin ljusstakar ljusstake väggvas
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



