KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757127
*
nr 1275 7127
Rune Söderberg
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Strand. Signerad. Olja på duk, 39x64,5cm
Rune Söderberg, svensk bildkonstnär född 1915, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:08:58
- Konstnär/Designer
Rune Söderberg
Rune Söderberg, svensk bildkonstnär född 1915, död 1979.
Läs mer om Rune Söderberg
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune söderberg strand sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Rune Söderberg
Rune Söderberg, svensk bildkonstnär född 1915, död 1979.
Läs mer om Rune Söderberg
nr 1275 7127
Rune Söderberg
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Strand. Signerad. Olja på duk, 39x64,5cm
Rune Söderberg, svensk bildkonstnär född 1915, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Rune Söderberg
Rune Söderberg, svensk bildkonstnär född 1915, död 1979.Läs mer om Rune Söderberg
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune söderberg strand sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



