SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkoppar 5691206
nr 569 1206
Supkoppar
7st, silver, T.Eldh, förgyllda
måndag 2 mars 2009
kl 18:08:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver