ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1971294
*
nr 197 1294
Spegel
1800-tal, H.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 14:12:18
1
2.000 kr
2/12 14:10:32
2
1.100 kr
2/12 14:10:50
2
1.200 kr
2/12 14:11:01
2
1.400 kr
2/12 14:11:12
2
1.500 kr
2/12 14:11:29
2
1.600 kr
2/12 15:19:33
2
1.800 kr
2/12 15:21:21
2
2.000 kr
2/12 15:21:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 197 1294
Spegel
1800-tal, H.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 14:12:18 | 1 | 2.000 kr |
| 2/12 14:10:32 | 2 | 1.100 kr |
| 2/12 14:10:50 | 2 | 1.200 kr |
| 2/12 14:11:01 | 2 | 1.400 kr |
| 2/12 14:11:12 | 2 | 1.500 kr |
| 2/12 14:11:29 | 2 | 1.600 kr |
| 2/12 15:19:33 | 2 | 1.800 kr |
| 2/12 15:21:21 | 2 | 2.000 kr |
| 2/12 15:21:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



