Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 8393333



*

nr 839 3333


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Litografi, Jan Naliwajko (f. 1938), 50/100, motivets mått: 18x12


Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 augusti 2013
kl 20:09:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/8 19:45:20 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik jan naliwajko litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr