FURNITURE / Tables / Serving table 9952097
*
nr 995 2097
SERVING TABLE
1950s, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, height: 56 cm,
1950-tal, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, höjd: 56 cm
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1900
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:35:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 18:47:58
1
1.200 kr
16/11 10:04:30
2
1.100 kr
16/11 10:04:30
1
1.200 kr (Robot)
16/11 10:05:12
2
1.300 kr
16/11 18:11:22
3
1.400 kr
16/11 18:17:04
2
1.500 kr
16/11 18:22:18
3
1.700 kr
16/11 18:23:21
2
1.700 kr
16/11 18:23:21
3
1.700 kr (Robot)
16/11 18:24:03
2
1.800 kr
16/11 18:30:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn jh fabrikerna sävsjö serveringsvagn tevagn
-
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:44
-
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:49
*
SERVING TABLE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2097
SERVING TABLE
1950s, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, height: 56 cm,
1950-tal, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, höjd: 56 cm
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1900 |
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/11 18:47:58 | 1 | 1.200 kr |
| 16/11 10:04:30 | 2 | 1.100 kr |
| 16/11 10:04:30 | 1 | 1.200 kr (Robot) |
| 16/11 10:05:12 | 2 | 1.300 kr |
| 16/11 18:11:22 | 3 | 1.400 kr |
| 16/11 18:17:04 | 2 | 1.500 kr |
| 16/11 18:22:18 | 3 | 1.700 kr |
| 16/11 18:23:21 | 2 | 1.700 kr |
| 16/11 18:23:21 | 3 | 1.700 kr (Robot) |
| 16/11 18:24:03 | 2 | 1.800 kr |
| 16/11 18:30:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn jh fabrikerna sävsjö serveringsvagn tevagn
-
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:44 -
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:49



