KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16218009
nr 1621 8009
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, "Snäcka". Signerad. Bildmått: 12x14 cm, yttermått inklusive ram: 28x33 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 18:07:18
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius