KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13698479

nr 1369 8479

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 65x50 cm

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 december 2020
kl 20:57:13

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken