KONST / Litografier / Litografi 7965058
nr 796 5058
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Litografi, Nils Nilsson Skum (1872-1951), signerad. 259/275 29x40
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 december 2012
kl 18:18:19
10/12 10:32:12
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum