ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8459216
*
nr 845 9216
Spegel
Nyrokoko, höjd: 257 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2013
kl 20:39:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 12:39:31
1
2.000 kr
6/9 23:19:27
2
2.200 kr
9/9 11:43:00
3
2.400 kr
9/9 12:55:42
4
2.800 kr
9/9 19:27:35
5
3.000 kr
9/9 20:04:17
6
3.400 kr
9/9 20:15:45
5
3.400 kr
9/9 20:16:30
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 845 9216
Spegel
Nyrokoko, höjd: 257 cm
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 12:39:31 | 1 | 2.000 kr |
| 6/9 23:19:27 | 2 | 2.200 kr |
| 9/9 11:43:00 | 3 | 2.400 kr |
| 9/9 12:55:42 | 4 | 2.800 kr |
| 9/9 19:27:35 | 5 | 3.000 kr |
| 9/9 20:04:17 | 6 | 3.400 kr |
| 9/9 20:15:45 | 5 | 3.400 kr |
| 9/9 20:16:30 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



