KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292125
nr 1629 2125
Imbi Rahumaa
(f. 1947), Sverige
Oljemålning, "En liten stuga". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 23,5x28,5 cm
Imbi Rahumaa, estninsk-svensk bildkonstnär och läkare född i Tallin 1947.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:29:41
300 kr
350 kr
500 kr
700 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Imbi Rahumaa
Läs mer om Imbi Rahumaa