KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327202
nr 1532 7202
Per Sonne
(1906-1996), Danmark
Oljemålning, Kanalmotiv. Monogramsignerad. Olja på duk, 60x76 cm, yttermått inklusive ram: 79x96 cm
Per Sonne, dansk bildkonstnär född 1906, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:12:49
3/4 19:09:13