Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 12191449



*

nr 1219 1449


Torsten Jurell

(f. 1951), Sverige


Torsten Jurell (b. 1951), Sweden. 1/50, figur till häst, signed, sheet: 25x20,


WOOD ENGRAVING, 1/50, figur till häst, Signerad, bladets mått: 25x20


Torsten Jurell, Swedish painter, born 1951.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Auction date:

Monday November 26 2018
at 19:41:06



  • Artist/Designer

Torsten Jurell

Torsten Jurell, Swedish painter, born 1951.

Read more about Torsten Jurell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar figur till häst grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr