ART / Lithographs / Litograph 7245384
nr 724 5384
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), motivets mått: 66x43,
LITOGRAPH (F), Olle Olsson Hagalund (1904-1972) Flicka med fruktkorg. Sign. . Motivets mått: 66x43
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
1500
SEK 850
Monday November 7 2011
at 17:12:57
1/11 16:37:08
3/11 17:30:30
800 kr
Olle Olsson Hagalund
Read more about Olle Olsson Hagalund
Signe Persson-Melin (f. 1925)