KONST / Litografier / Färglitografi 13658434
*
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:06:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:53:19
1
300 kr
3/12 21:08:28
2
400 kr
6/12 21:31:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
-
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1365 8434
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 99/100, äpplen, bladets mått: 52x63cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:53:19 | 1 | 300 kr |
3/12 21:08:28 | 2 | 400 kr |
6/12 21:31:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige äpplen
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16