ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3514185
*
nr 351 4185
Spegel
sekelskifte, H.99
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 11:43:44
1
300 kr
7/3 13:46:30
2
400 kr
7/3 15:34:30
3
400 kr
7/3 15:35:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 351 4185
Spegel
sekelskifte, H.99
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/3 11:43:44 | 1 | 300 kr |
| 7/3 13:46:30 | 2 | 400 kr |
| 7/3 15:34:30 | 3 | 400 kr |
| 7/3 15:35:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



