KONST / Litografier / Färglitografi 9603080
*
nr 960 3080
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 18:13:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 16:05:56
1
100 kr
11/5 17:47:41
2
200 kr
11/5 18:06:38
3
200 kr
11/5 18:06:38
2
200 kr (Budbetjänt)
11/5 18:07:28
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evy Låås
nr 960 3080
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 16:05:56 | 1 | 100 kr |
| 11/5 17:47:41 | 2 | 200 kr |
| 11/5 18:06:38 | 3 | 200 kr |
| 11/5 18:06:38 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 11/5 18:07:28 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



