KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15143395
nr 1514 3395
Helge Artelius
(1895-1989), Sverige
Sovande barn. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 25x34 cm
Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.
Utrop:
600 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:27:55
Helge Artelius
Läs mer om Helge Artelius