KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8214326

nr 821 4326

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Etsning, Albert Engström (1869-1940), porträtt av Asplund, signerad34x24

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 april 2013
kl 20:05:39

17/4 18:45:15 1      Vinnande bud

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström