ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5165306
*
nr 516 5306
Spegel
(nyproduktion.)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 09:21:17
1
ledande budet*
31/3 10:01:56
2
1.600 kr
31/3 10:02:16
2
1.900 kr
31/3 10:02:49
2
2.200 kr
31/3 15:11:41
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 516 5306
Spegel
(nyproduktion.)
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 09:21:17 | 1 | ledande budet* |
| 31/3 10:01:56 | 2 | 1.600 kr |
| 31/3 10:02:16 | 2 | 1.900 kr |
| 31/3 10:02:49 | 2 | 2.200 kr |
| 31/3 15:11:41 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



