![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108183
*
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 12:22:43
1
500 kr
29/3 19:04:38
2
600 kr
1/4 10:24:35
1
700 kr
1/4 18:33:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 12:22:43 | 1 | 500 kr |
29/3 19:04:38 | 2 | 600 kr |
1/4 10:24:35 | 1 | 700 kr |
1/4 18:33:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.Läs mer om Bo von Schwerin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43