KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177040
*
nr 1417 7040
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1600-/1700-tal. Ej signerad. Olja på duk, 48x54, yttermått inklusive ram: 62x69 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:39:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 18:42:17
1
4.000 kr
3/9 18:26:38
2
4.200 kr
6/9 11:27:41
1
4.600 kr
6/9 18:54:40
3
5.400 kr
6/9 20:28:47
4
6.000 kr
6/9 20:31:25
3
6.000 kr
6/9 20:31:25
4
6.000 kr (Budbetjänt)
6/9 20:34:11
3
6.200 kr
6/9 20:34:46
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1417 7040
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1600-/1700-tal. Ej signerad. Olja på duk, 48x54, yttermått inklusive ram: 62x69 cm
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 18:42:17 | 1 | 4.000 kr |
3/9 18:26:38 | 2 | 4.200 kr |
6/9 11:27:41 | 1 | 4.600 kr |
6/9 18:54:40 | 3 | 5.400 kr |
6/9 20:28:47 | 4 | 6.000 kr |
6/9 20:31:25 | 3 | 6.000 kr |
6/9 20:31:25 | 4 | 6.000 kr (Budbetjänt) |
6/9 20:34:11 | 3 | 6.200 kr |
6/9 20:34:46 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43