![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6412213
*
nr 641 2213
Spegel
180x120
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2010
kl 19:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 00:16:44
1
1.500 kr
24/5 13:46:44
2
2.200 kr
24/5 18:22:49
3
1.700 kr
24/5 18:24:08
3
1.900 kr
24/5 18:24:31
3
2.100 kr
24/5 18:24:54
3
2.300 kr
24/5 19:10:19
2
3.000 kr
24/5 19:22:45
3
2.500 kr
24/5 19:23:11
3
2.700 kr
24/5 19:23:34
3
2.900 kr
24/5 19:24:24
3
3.100 kr
24/5 19:29:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 641 2213
Spegel
180x120
Kondition: (nyproduktion)
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 00:16:44 | 1 | 1.500 kr |
24/5 13:46:44 | 2 | 2.200 kr |
24/5 18:22:49 | 3 | 1.700 kr |
24/5 18:24:08 | 3 | 1.900 kr |
24/5 18:24:31 | 3 | 2.100 kr |
24/5 18:24:54 | 3 | 2.300 kr |
24/5 19:10:19 | 2 | 3.000 kr |
24/5 19:22:45 | 3 | 2.500 kr |
24/5 19:23:11 | 3 | 2.700 kr |
24/5 19:23:34 | 3 | 2.900 kr |
24/5 19:24:24 | 3 | 3.100 kr |
24/5 19:29:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23