ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13614439
*
nr 1361 4439
Spegel
rokokostil, 126x48 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 18:36:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 13:52:00
1
100 kr
21/11 12:37:42
2
150 kr
22/11 16:14:53
3
Vinnande bud
22/11 16:29:59
2
250 kr
22/11 16:29:59
3
300 kr (Budbetjänt)
22/11 16:30:45
2
350 kr
22/11 16:30:45
3
400 kr (Budbetjänt)
22/11 23:12:02
2
450 kr
22/11 23:12:02
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1361 4439
Spegel
rokokostil, 126x48 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 13:52:00 | 1 | 100 kr |
21/11 12:37:42 | 2 | 150 kr |
22/11 16:14:53 | 3 | Vinnande bud |
22/11 16:29:59 | 2 | 250 kr |
22/11 16:29:59 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
22/11 16:30:45 | 2 | 350 kr |
22/11 16:30:45 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
22/11 23:12:02 | 2 | 450 kr |
22/11 23:12:02 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35