KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14232041
*
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:11:49
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54