ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166451
*
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:11:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 13:01:31
1
1.500 kr
6/10 20:02:56
2
1.100 kr
6/10 20:02:56
1
1.200 kr (Budbetjänt)
6/10 20:03:33
2
1.300 kr
6/10 20:03:33
1
1.400 kr (Budbetjänt)
6/10 20:04:23
2
1.500 kr
6/10 20:04:23
1
1.500 kr (Budbetjänt)
6/10 20:05:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 13:01:31 | 1 | 1.500 kr |
6/10 20:02:56 | 2 | 1.100 kr |
6/10 20:02:56 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:03:33 | 2 | 1.300 kr |
6/10 20:03:33 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:04:23 | 2 | 1.500 kr |
6/10 20:04:23 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:05:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:57