KONST / Litografier / Färglitografi 11277037
*
nr 1127 7037
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 77x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 18:07:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 20:38:27
1
Vinnande bud
4/9 18:02:04
2
800 kr
4/9 18:02:04
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1127 7037
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 77x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 20:38:27 | 1 | Vinnande bud |
4/9 18:02:04 | 2 | 800 kr |
4/9 18:02:04 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12