UR & KLOCKOR / Bordsur / Klockställ 14445045
nr 1444 5045
Klockställ
Sent 1800-tal, nysilver. Höjd: 17 cm
Kondition: slitage, lagad
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 januari 2022
kl 20:18:45
23/1 11:46:14
23/1 21:52:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.