KONST / Litografier / Färglitografi 11709194
nr 1170 9194
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Interiör från Tennstopet, signerad och numrerad 72/375, Löst blad, bladets mått: 58x86 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 19 mars 2018
kl 18:32:01
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
19 mar
Peter Dahl (f. 1934)