ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10165015
*
nr 1016 5015
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm
Kondition: senare glas
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:47:29
1
5.000 kr
1/2 18:43:44
2
4.200 kr
1/2 18:43:44
1
4.400 kr (Budbetjänt)
1/2 18:50:17
3
4.600 kr
1/2 18:50:17
1
4.800 kr (Budbetjänt)
1/2 18:50:56
3
5.000 kr
1/2 18:50:56
1
5.000 kr (Budbetjänt)
1/2 18:52:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Kondition: senare glas
Läs om budbetjänten
nr 1016 5015
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm
Kondition: senare glas
Utrop: | 8.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:47:29 | 1 | 5.000 kr |
1/2 18:43:44 | 2 | 4.200 kr |
1/2 18:43:44 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:50:17 | 3 | 4.600 kr |
1/2 18:50:17 | 1 | 4.800 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:50:56 | 3 | 5.000 kr |
1/2 18:50:56 | 1 | 5.000 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:52:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23